Kroplospływy - Irriga

Emitery


Podstawowym elementem systemu są grubościenne polietylenowe kapilary.
Kapilary o dużej stałości przekroju wewnętrznego (0,7 mm, 0,8 mm, 0,9 mm) dzięki czemu uzyskuje się mały i równomierny wydatek wody.

Zobacz ofertę w sklepie

Jeśli chodzi o uprawy szklarniowe oraz w tunelach foliowych to nawadnianie kropelkowe jest najczęściej stosowanym systemem nawadniającym. Najlepszy sposób to zastosowanie kroplowników (emiterów) z kompensacja ciśnienia wraz z kompletem wężyków i kroplospływów, umożliwiających indywidualne nawadnianie poszczególnych roślin.

Komplety te montowane są na ciągach przewodów polietylenowych rozłożonych wzdłuż rzędów. Emitery z kompensacją ciśnienia o wydajności 2l/h, 4l/h i 8l/h zapewniają jednolity wydatek wody na całej długości przewodu, bez względu na ciśnienie robocze.
Kroplospływy instalowane bezpośrednio w rejonie bryły korzeniowej uprawianych roślin, posiadają labirynt, który zapewnia turbulentny przepływ wody oraz równoważy wypływ w obrębie wszystkich ramion podłączonych do jednego emitera.

Zaletami takiego sposobu nawadniania jest przede wszystkim, jak w przypadku wszystkich systemów kropelkowych, oszczędny i racjonalny wydatek wody. Ponad to zmniejsza się ryzyko przenoszenia chorób grzybowych, możliwość jednoczesnego nawadniania oraz nawożenia (fertygacja), możliwość podlewania bez względu na porę dnia, ponieważ liście roślin zawsze pozostają suche.