Szukaj na stronie

 x 
Twój koszyk jest pusty

Szklarnie - Nawadnianie

Nawadnianie upraw w szklarniach wymaga szczególnej dokładności, dlatego proponujemy naszym Klientom całą gamę precyzyjnych systemów kroplujących (nawadnianie kropelkowe). Charakteryzują się one precyzją i niezawodnością w działaniu, a także minimalnymi kosztami jakie ponosimy podczas podlewania. Systemy kroplujące można podzielić na kroplowniki, kapilary, oraz linie kroplujące, dodatkowo dla niektórych upraw można stosować zamgławiacze.

Najlepszym dowodem zaufania są ogromne rzesze klientów, którzy wracają do nas w następnych sezonach w celu rozbudowy działającej już instalacji. Gwarancją jakości naszych produktów do szklarni są zadowoleni klienci z największych Polskich kombinatów szklarniowych w okolicach Janowa, Sobień Jezior i Leonowa. Rury, które produkujemy wytwarzane są z najwyższej jakości surowców odpornych na promienie UV. Gwarancją precyzji w nawadnianiu są naszej produkcji sterowniki z serii Aquarius, przystosowane do niezawodnej pracy w najcięższych warunkach klimatycznych. Szczelna obudowa zapewnia im bezawaryjną prace przez długie lata, a automatyczne elektrozawory zadziałają zawsze kiedy jest to potrzebne. Dodatkowo w naszej ofercie posiadamy systemy filtrujące do upraw rolniczych, są one niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu każdej poważnej instalacji. Wysoka jakość i atrakcyjne ceny na nasze produkty są mocną stroną w starciu z konkurencją.

W zależności od upraw, oferujemy różnorodne systemy nawadniania kropelkowego i zraszania.Nawadnianie kropelkowe

W zależności od potrzeb stosuje się emitery o różnej wydajności, od 2 do 8 l/h i dzieli się je na dwa rodzaje - z kompensacją lub bez kompensacji ciśnienia wody. Najbardziej zaawansowane technicznie są emitery z kompensacją ciśnienia. Pozwalają one uzyskać jednakowy wydatek wody na całym odcinku roboczym.Dla upraw ogrodniczych w tunelach lub szklarniach dobrym rozwiązaniem jest indywidualne nawadnianie kropelkowe za pomocą emiterów, pracujących na niskich ciśnieniach wody. System ma zastosowanie w uprawie warzyw, roślin ozdobnych, uprawie pojemnikowej oraz na podłożach sztucznych w szklarniach. Jest to metoda punktowego nawilżania gleby poszczególnych roślin przefiltrowaną, czystą wodą w postaci pojedynczych kropel. Nawadniane kropelkowe połączone z nawożeniem to wzbogacenie używanej wody w rozpuszczalne nawozy.

Alternatywnym rozwiązaniem indywidualnego nawadniania roślin jest zastosowanie kapilar. Standardowa ich długość to 80cm, a średnica: 0,7; 0,8; 0,9 lub 1,0 mm (wiąże się z tym mniejszy lub większy wydatek wody - od 2 l/h do 6,5 l/h przy ciśnieniu 1 atm). Kapilary połączone są z przewodem zasilającym rozciągniętym wzdłuż rzędów nawadnianej uprawy. Zaletą nawadniania kropelkowego, zarówno za pomocą kroplowników jak i kapilar, jest przede wszystkim duża oszczędność wody. Ponadto zmniejsza się ryzyko przenoszenia chorób grzybowych, gdyż woda dozowana jest bezpośrednio w rejon systemu korzeniowego roślin, podczas gdy liście pozostają suche.

     Nawadnianie szklarni