Plantacje

Od ponad 20 lat nasze doświadczenie w nawadnianiu kropelkowym (nawadniania pól) daje możliwości zwiększenia wydajności jak i obniżenia kosztów produkcji sadowniczej i rolniczej.

 

W naszej ofercie możecie państwo znaleźć specjalne systemy nawadniające, np. zraszacze dla produkcji rolniczych i sadowniczych (nawadnianie pól i sadów). Posiadamy wiele modeli zraszaczy młoteczkowych, metalowych i plastikowych o maksymalnym promieniu do 17m. Specjalnie dla wrażliwych upraw posiadamy zraszacze zapobiegające przymrozkom, które można stosować do -5 st C.

 

Systemy zraszające do szkółek polecane przez firmę IRRIGA działając przy niskich ciśnieniach operują małą kroplą wody, zapobiegając erozji gleby i niszczeniu roślin, podczas intensywnego nawadniania (mała ilość wody). Systemy te umożliwiają szybki demontaż w przypadku zmiany upraw, oprysków i konserwacji na zimę.

 

Podlewanie pola odbywa się zazwyczaj przy użyciu zraszaczy, które dzielą się na sektorowe i pełnozakresowe.

Zraszacze pełnozakresowe – stosuje się na uprawach o dużych powierzchniach, gdzie potrzebne jest dostarczenie wody na jak największej powierzchni pola.

Zraszacze sektorowe – mają zastosowanie na końcach upraw oraz w miejscach gdzie uprawa ma nieregularny kształt.

Nawadnianie upraw gruntowych

 

Zraszanie to powszechnie stosowana metoda nawadniania pól i upraw. Aby podlewanie pola odbywało się równomiernie zraszacze montowane są rzędowo w precyzyjnie określonej odległości. Następnie, jak każdy automatyczny system nawadniający, należy ustawić ich czas i porę pracy. Wykorzystując  zraszacze w celu nawadniania upraw gruntowych trzeba pamiętać o kilku zasadach. Najważniejszą z nich jest nieuruchamianie systemu zraszającego w upalne dni lub z dużą amplitudą temperatury. Znaczna różnica temperatury może spowodować szok termiczny rośliny, a nawet uszkodzić uprawy.

Elementy, wykorzystywane do nawadniania plantacji

TAŚMA

Taśma kroplowa przeznaczona jest do nawadniania kroplowego czystą wodą większości upraw wielorzędowych, warzywniczych, jagodników, krzewów jedno i kilkuletnich oraz upraw pod osłonami

DRIP LINE

Produkcja odbywa się na samodzielnie skonstruowanej maszynie, która wtapia emitery (kroplowniki) w przewód polietylenowy

ZRASZACZE POLOWE

W naszej ofercie możecie państwo znaleźć specjalne zraszacze dla produkcji rolniczych i sadowniczych. Posiadamy wiele modeli zraszaczy młoteczkowych metalowych i plastikowych o maksymalnym promieniu do 17m.

FILTRY

W Ofercie naszej firmy możecie Państwo znaleźć wszystkie rodzaje filtrów do produkcji rolno-ogrodniczej. Urządzenia sprzedawane przez nas cieszą sie uznaniem rolników i ogrodników na całym świecie.

RURY

W naszej ofercie znajdziecie państwo szeroką gamę polietylenowych rur nawadniających, produkowanyuch z najlepszych gatunkowo surowców z dodatkiem stabilizatora chroniącego przed promieniami UV

ŁĄCZENIA DO RUR

Oferujemy pełną gamę kształtek służących do łączenia przewodów nawadniających: przeloty, kolana, trójniki, zaworki, obejmy