Rura LDPE

Rury  LDPE mają nieco niższą gęstość i dlatego jest bardziej elastyczna w użyciu.  LDPE jest stosowana do mniejszych średnic o różnych maksymalnych ciśnieniach roboczych.

Ogólna charakterystyka

  • Rura LDPE: średnice od 5 do 63 mm
  • Odporna na stałe i płynne nawozy oraz chemikalia stosowane w ogrodnictwie
  • Wystarczająco elastyczna i odporny na korozję

Ogólne zastosowania
LDPE ma szeroki zakres zastosowań w systemach nawadniających, ogrzewaniu mat i ogrzewania podłogowego lub innych rurociągach transportowych. Rura służy również jako przewód ochronny do kabli lub rur PCV

Rura przesyłowa
Dostępna jest specjalna rura  LDPE do montażu kroplowników i  zraszacz   . Ta rura  jest wykonana ze specjalnej kompozycji surowców, dzięki czemu ma idealne właściwości do stosowania jako  linia nawadniająca . Można ją stosować do montażu kroplowników lub zraszaczy w instalacji.

Rury do nawadniania  są dostępne zarówno w kolorze czarnym, jak i czarno-białym. Czarno-biała   odbija większość padającego światła, zmniejszając w ten sposób nagrzewanie się  pod wpływem światła słonecznego, a tym samym podgrzewanie wody do nawadniania.  Czarno biała
PE jest produkowana w tym samym standardzie co czarna rura PE.  Rury kroplowe mogą być dostarczane przycięte na długość. Tam, gdzie to możliwe, kilka długości nawijanych jest razem na szpuli     „z  za znacznikiem  pomiędzy długościami, co ułatwia w montażu  linii dystrybucyjnych.    Mogą być również dostarczane jako całe zwoje .

Charakterystyka rur do nawadniania kroplowego

  • Średnice od 16 do 32 mm, czarny / biały i czarny
  • Wykonany ze specjalnej kompozycji surowców do zastosowania jako wąż kroplowy z dobrym efektem uszczelnienia
  • Możliwość automatycznego wykrawania  lub instalacji kroplowników

Zastosowanie węża kroplowego

W systemach nawadniających wąż ten jest stosowany tam, gdzie zraszacze są montowane za pomocą wcisku np.  zraszacze wiszące lub zamgławiacze  lub innych instalacjach nawadniających, w których wymagana jest rura  z wykrojonymi otworami i z wmontowanymi kroplownikami  jak  firmy Netafim  Plastro , NaanDan  lub  Capillarami.