Ogrody

Irriga – Systemy automatycznego nawadniania ogrodów firmy k-rain

 

Od 1994 roku firma Irriga jest dystrybutorem i posiada status Oficjalnego Przedstawiciela firmy K-RAIN w Polsce.

 

Firma KRAIN jest jednym z największych i najbardziej znanych producentów zraszaczy i elektrozaworów. W naszej ofercie znajdują się również sterowniki firmy orbit, linie kroplujące oraz nawadnianie kropelkowe.

KRain jest jednym z największych na świecie producentów zraszaczy rotacyjnych, spraye, kontrolery systemu nawadniania i zaworów elektrycznych dla rynków komercyjnych i mieszkaniowych. K-Rain jest liderem na rynku, łatwych w użyciu i innowacyjnych rozwiązań oszczędzających wodę dla profesjonalistów nawadniających (nawadnianie kropelkowe). Z ponad 90 patentami i 40 lat doświadczenia w branży, nasza zaawansowana konstrukcja i technologia poczyniły produkty nawadniania K-Rain łatwe do zainstalowania, ustawienia i użycia..

 

Jest to system zraszaczy wynurzanych firmy K-Rain wysuwających się podczas nawadniania z pod powierzchni ziemi, używanych do podlewania trawników, połączonych rurami zasilającymi biegnącymi również pod ziemią.

Korzystając z materiałów dostępnych na naszej stronie takich jak „ABC Instalatora” oraz przy pomocy naszych pracowników, łatwo jest zaprojektować, zainstalować oraz samodzielnie uruchomić całą instalacje nawadniającą.

 

Z w/w materiałów dowiemy się:

  • jak rozmieścić zraszacze w naszym ogrodzie oraz jakich modeli użyć;
  • jak określić parametry źródła wody, którym dysponujemy, czyli jaką mamy wydajność wody oraz ciśnienie;
  • jak podłączyć zraszacze do rur zasilających oraz jak ustawić zakres pracy tych zraszaczy;
  • jak zaplanować ilość sekcji, jakich rur użyć oraz jak spiąć je w jeden system;
  • jak zaprogramować sterownik.

Podlewanie kropelkowe znacznie ułatwia pracę w ogrodzie, pozwala zaoszczędzić sporo czasu oraz znacznie zmniejszyć straty i ilość wody.

 

Automatyczny system nawadniający to duże udogodnienie dla właścicieli plantacji, rolników i sadowników. Jednak nowoczesne metody podlewania roślin coraz częściej można spotkać w prywatnych ogrodach, a nawet na balkonach. Wynika to z usprawnień jakie niesie za sobą podlewanie kropelkowe z linii kroplującej. Jednym z czynników jest oszczędność czasu poświęconego na podlewanie i zabiegi pielęgnacyjne. Ponadto  linia kroplująca w porównaniu z tradycyjnym metodami zmniejsza straty wody nawet o 65%! Największą zaletą nawadniania kropelkowego jest dostarczanie wody bezpośrednio do korzeni roślin. Wówczas nie dochodzi do spryskania nadziemnych części roślin, co zapobiega poparzeniu liści w upalne dni oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia chorób grzybowych.

Podlewanie kropelkowe można wykonać na kilka sposobów. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i wymagań. Każdy system nawadniania kropelkowego składa się z przewodu z emiterami (kroplownikami) i jest bardzo prosty w montażu.  Nawadnianie kropelkowe znalazło swoje zastosowanie zarówno w przydomowych ogrodach do podlewania żywopłotów, rabat czy drzew soliterowych jak i do nawadniania sadów, plantacji bądź pól uprawnych. Każda z tych przestrzeni ma inne wymagania, na które bezpośredni wpływ mają gleba i i rodzaj rośliny. Odpowiednie warunki można im zapewnić wybierając stosowny przewód kroplujący. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń nawadniających, wśród których znajdują się: taśma kroplująca, linia kroplująca z kompensacją ciśnienia czy linia kroplująca bez kompensacji ciśnienia. Wybór odpowiedniego systemu nawadniającego zależy od rodzaju roślin, ich rozstawu oraz wymagań wodnych.

Istotnym czynnikiem wpływającym na projekt i późniejsze użytkowanie systemu nawadniania kropelkowego jest także zdolność gleby do magazynowania, infiltracji  i przetrzymywania wody. Zatem system nawadniający powinien zostać dostosowany nie tylko do upodobań rośliny ale również do rodzaju gleby. Właściwe określenie rodzaju gleby pozwala na odpowiedni rozstaw emiterów (kroplowników) oraz oszczędność wody.

Elementy, wykorzystywane do nawadniania ogrodów

ZRASZACZE STATYCZNE

Do wynurzania się z ziemi wykorzystują ciśnienie wody z instalacji. W zależności od zamontowanej w korpusie dyszy mogą osiągnąć różny kąt nawadniania zmienić o zasięgu od 1 do 5,5 metrów (dysze uniwersalne) lub 2 do 10 metrów (dysze MP rotacyjne).

ZRASZACZE TURBINOWE

Do wynurzania się z ziemi wykorzystują ciśnienie wody z instalacji. Zraszacze turbinowe wyposażone są w zestaw dysz. Pracują w trybie ciągłym lub w zakresie 40° - 360°.

DYSZE

Dysze występuj w kilku wersjach, dedykowane miejscu zraszania (stały kąt),uniwersalne (regulowany kąt zraszania),dysze MP (obracająca się)

MICRO ZRASZACZE

Stosuje się je do zraszania lub zamgławiania, nadają się zarówno do nawadniania ogrodów, jak i upraw polowych. Zamontowane są na szpilce z przewodem a za pomocą końcówki wkłuwa się go w przewód zasilający.

STEROWNIKI

Inteligentny automatyczny sterownik WiFi, z wykorzystaniem technologii WeatherSense. Kontroluj swój sterownik (Timer) z dowolnego miejsca na świecie,koniuszkiem swojego palca.

STUDZIENKI IRYGACYJNE

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć szeroką gamę studzienek irygacyjnych firmy Irritec, od najmniejszych (16 cm) do największych (Jumbo), które przewidziane są na 6 elektrozaworów.

ŁĄCZENIA DO RUR

Oferujemy pełną gamę kształtek służących do łączenia przewodów nawadniających: przeloty, kolana, trójniki, zaworki, obejmy

RURY

W naszej ofercie znajdziecie państwo szeroką gamę polietylenowych rur nawadniających, produkowanych z najlepszych gatunkowo surowców z dodatkiem stabilizatora chroniącego przed promieniami UV

TAŚMY KROPLUJĄCE

Taśmy i linie kroplujące cienkościenne (zwane również często potocznie „tape”) to trwałe, efektywne, precyzyjne i niezawodne w działaniu linie kroplujące, o nowoczesnej konstrukcji.

FILTRY

Oferujemy pełną gamę kształtek służących do łączenia przewodów nawadniających: przeloty, kolana, trójniki, zaworki, obejmy

DRIP LINE

Produkcja odbywa się na samodzielnie skonstruowanej maszynie, która wtapia emitery (kroplowniki) w przewód polietylenowy

ELEKTROZAWORY

Automatyczne zawory w połączeniu z programatorami pozwalają na odpowiednie nawadnianie całego ogrodu o dowolnie wybranej porze lub podczas nieobecności właściciela.