Ogrody

Irriga – Systemy automatycznego nawadniania ogrodów firmy k-rain

 

Od 1994 roku firma Irriga jest dystrybutorem i posiada status Oficjalnego Przedstawiciela firmy K-RAIN w Polsce.

 

Firma KRAIN jest jednym z największych i najbardziej znanych producentów zraszaczy i elektrozaworów . W naszej ofercie znajdują sie również sterowniki firmy orbit , linie kroplujące oraz nawadnianie kropelkowe.

KRain jest jednym z największych na świecie producentów zraszaczy rotacyjnych, spraye, kontrolery systemu nawadniania i zaworów elektrycznych dla rynków komercyjnych i mieszkaniowych. K-Rain jest liderem na rynku, łatwych w użyciu i innowacyjnych rozwiązań oszczędzających wodę dla profesjonalistów nawadniających. Z ponad 90 patentami i 40 lat doświadczenia w branży, nasza zaawansowana konstrukcja i technologia poczyniły produkty nawadniania K-Rain łatwe do zainstalowania, ustawienia i użycia..

 

Jest to system zraszaczy wynurzanych firmy K-Rain wysuwających się podczas nawadniania z pod powierzchni ziemi, używanych do podlewania trawników, połączonych rurami zasilającymi biegnącymi również pod ziemią.

Korzystając z materiałów dostępnych na naszej stronie takich jak „ABC Instalatora” oraz przy pomocy naszych pracowników, łatwo jest zaprojektować, zainstalować oraz samodzielnie uruchomić całą instalacje nawadniającą.

 

Z w/w materiałów dowiemy się:

  • jak rozmieścić zraszacze w naszym ogrodzie oraz jakich modeli użyć;
  • jak określić parametry źródła wody, którym dysponujemy, czyli jaką mamy wydajność wody oraz ciśnienie;
  • jak podłączyć zraszacze do rur zasilających oraz jak ustawić zakres pracy tych zraszaczy;
  • jak zaplanować ilość sekcji, jakich rur użyć oraz jak spiąć je w jeden system;
  • jak zaprogramować sterownik.

Elementy, wykorzystywane do nawadniania ogrodów

ZRASZACZE STATYCZNE

Do wynurzania się z ziemi wykorzystują ciśnienie wody z instalacji. W zależności od zamontowanej w korpusie dyszy mogą osiągnąć różny kąt nawadniania zmienić o zasięgu od 1 do 5,5 metrów (dysze uniwersalne) lub 2 do 10 metrów (dysze MP rotacyjne).

ZRASZACZE TURBINOWE

Do wynurzania się z ziemi wykorzystują ciśnienie wody z instalacji. Zraszacze turbinowe wyposażone są w zestaw dysz. Pracują w trybie ciągłym lub w zakresie 40° - 360°.

DYSZE

Dysze występuj w kilku wersjach, dedykowane miejscu zraszania (stały kąt),uniwersalne (regulowany kąt zraszania),dysze MP (obracająca się)

MICRO ZRASZACZE

Stosuje się je do zraszania lub zamgławiania, nadają się zarówno do nawadniania ogrodów, jak i upraw polowych. Zamontowane są na szpilce z przewodem a za pomocą końcówki wkłuwa się go w przewód zasilający.

STEROWNIKI

Inteligentny automatyczny sterownik WiFi, z wykorzystaniem technologii WeatherSense. Kontroluj swój sterownik (Timer) z dowolnego miejsca na świecie,koniuszkiem swojego palca.

STUDZIENKI IRYGACYJNE

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć szeroką gamę studzienek irygacyjnych firmy Irritec, od najmniejszych (16 cm) do największych (Jumbo), które przewidziane są na 6 elektrozaworów.

ŁĄCZENIA DO RUR

Oferujemy pełną gamę kształtek służących do łączenia przewodów nawadniających: przeloty, kolana, trójniki, zaworki, obejmy

RURY

W naszej ofercie znajdziecie państwo szeroką gamę polietylenowych rur nawadniających, produkowanych z najlepszych gatunkowo surowców z dodatkiem stabilizatora chroniącego przed promieniami UV

TAŚMY KROPLUJĄCE

Taśmy i linie kroplujące cienkościenne (zwane również często potocznie „tape”) to trwałe, efektywne, precyzyjne i niezawodne w działaniu linie kroplujące, o nowoczesnej konstrukcji.

FILTRY

Oferujemy pełną gamę kształtek służących do łączenia przewodów nawadniających: przeloty, kolana, trójniki, zaworki, obejmy

DRIP LINE

Produkcja odbywa się na samodzielnie skonstruowanej maszynie, która wtapia emitery (kroplowniki) w przewód polietylenowy

ELEKTROZAWORY

Automatyczne zawory w połączeniu z programatorami pozwalają na odpowiednie nawadnianie całego ogrodu o dowolnie wybranej porze lub podczas nieobecności właściciela.