Szklarnie

Szklarnie – Nawadnianie kropelkowe

 

Nawadnianie upraw w szklarniach wymaga szczególnej dokładności, dlatego proponujemy naszym Klientom całą gamę precyzyjnych systemów kroplujących (nawadnianie kropelkowe). Charakteryzują się one precyzją i niezawodnością w działaniu, a także minimalnymi kosztami jakie ponosimy podczas podlewania. Systemy kroplujące można podzielić na kroplowniki, kapilary, oraz linie kroplujące, dodatkowo dla niektórych upraw można stosować zamgławiacze.

 

Najlepszym dowodem zaufania są ogromne rzesze klientów, którzy wracają do nas w następnych sezonach w celu rozbudowy działającej już instalacji. Gwarancją jakości naszych produktów do szklarni są zadowoleni klienci z największych Polskich kombinatów szklarniowych w okolicach Janowa, Sobień Jezior i Leonowa. Rury, które produkujemy wytwarzane są z najwyższej jakości surowców odpornych na promienie UV. Gwarancją precyzji w nawadnianiu kropelkowym są naszej produkcji sterowniki z serii Aquarius, przystosowane do niezawodnej pracy w najcięższych warunkach klimatycznych. Szczelna obudowa zapewnia im bezawaryjną prace przez długie lata, a automatyczne elektrozawory zadziałają zawsze kiedy jest to potrzebne. Dodatkowo w naszej ofercie posiadamy systemy filtrujące do upraw rolniczych, są one niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu każdej poważnej instalacji. Wysoka jakość i atrakcyjne ceny na nasze produkty są mocną stroną w starciu z konkurencją.

USŁUGA WBIJANIA KROPLOWNIKÓW

W zależności od upraw stosuje się emitery o różnej wydajności, od 2 do 8 l/h i dzieli się je na dwa rodzaje – z kompensacją lub bez kompensacji ciśnienia wody. Najbardziej zaawansowane technicznie są emitery z kompensacją ciśnienia. Pozwalają one uzyskać jednakowy wydatek wody na całym odcinku roboczym. Dla upraw ogrodniczych w tunelach lub szklarniach dobrym rozwiązaniem jest indywidualne nawadnianie kropelkowe za pomocą emiterów, pracujących na niskich ciśnieniach wody. System ma zastosowanie w uprawie warzyw, roślin ozdobnych, uprawie pojemnikowej oraz na podłożach sztucznych w szklarniach. Jest to metoda punktowego nawilżania gleby poszczególnych roślin przefiltrowaną, czystą wodą w postaci pojedynczych kropel. Nawadniane kropelkowe połączone z nawożeniem to wzbogacenie używanej wody w rozpuszczalne nawozy.

 

Alternatywnym rozwiązaniem indywidualnego nawadniania kropelkowego roślin jest zastosowanie kapilar. Standardowa ich długość to 80cm, a średnica: 0,7; 0,8; 0,9 lub 1,0 mm (wiąże się z tym mniejszy lub większy wydatek wody – od 2 l/h do 6,5 l/h przy ciśnieniu 1 atm). Kapilary połączone są z przewodem zasilającym rozciągniętym wzdłuż rzędów nawadnianej uprawy. Sztuczne nawadnianie można dostosować praktycznie do każdej uprawy niezależnie od wielkości czy umiejscowienia. Co więcej rozwiązanie to niesie za sobą szereg korzyści. Nawadnianie kropelkowe, zarówno wykorzystujące kroplowniki jak i kapilar, to przede wszystkim duża oszczędność względem zużycia wody. System zmniejsza również ryzyko przenoszenia chorób grzybowych, gdyż woda dozowana jest w okolice systemu korzeniowego, podczas gdy liście pozostają suche. Sztuczne nawadnianie pozwala na utrzymanie prawidłowej wilgotności gleby oraz uzyskanie maksymalnych plonów. Ponadto stosując nawadnianie kropelkowe można zoptymalizować koszty robocizny szczególnie na dużych gospodarstwach rolnych czy kombinatach ogrodniczych.

Elementy, wykorzystywane do nawadniania kropelkowego szklarni

EMITERY

Podstawowym elementem systemu są grubościenne polietylenowe kapilary. Kapilary o dużej stałości przekroju wewnętrznego (0,7 mm, 0,8 mm, 0,9 mm) dzięki czemu uzyskuje się mały i równomierny wydatek wody.

KROPLOWNIKI

Dla upraw ogrodniczych w tunelach lub szklarniach najlepszym rozwiązaniem jest indywidualne nawodnienie kropelkowe za pomocą kroplowników (emiterów) pracujących na niskich ciśnieniach wody.

KAPILARY

Podstawowym elementem systemu są grubościenne polietylenowe kapilary.

STEROWNIKI

AQUARIUS (ang. - wodnik ) przeznaczony jest do kroplowego systemu nawadniania i nawożenia roślin. Posiada również możliwość programowania czasu pracy zaworów co 1 sekundę.

ZRASZACZE WISZĄCE I ZAMGŁAWIACZE

Mikrozraszacz wiszący z ciężarkiem stosuje sie do nawadniania roślin bezkwiatowych od góry

WEZYKI 5X3

Wężyki do wykonywania połączeń między kroplownikami, a kroplospływami. Wymiary: 5 x 3,4mm

DOZOWNIKI DO NAWOZÓW

W naszej ofercie możecie Państwo znaleźć dozowniki do nawozów do każdego rodzaju upraw, od prostych injectorowych po zaawansowane technologicznie dozowniki firmy DOSMATIC, mające przepływ wody od 2,2 m3/h do 6,8 m3/h.

RURY

W naszej ofercie znajdziecie państwo szeroką gamę polietylenowych rur nawadniających, produkowanyuch z najlepszych gatunkowo surowców z dodatkiem stabilizatora chroniącego przed promieniami UV

ŁĄCZENIA DO RUR

Oferujemy pełną gamę kształtek służących do łączenia przewodów nawadniających: przeloty, kolana, trójniki, zaworki, obejmy